Co powinien zawierać prosty program do faktur?

Published by: 0

Prowadzenie firmy wiąże się z wystawianiem faktur. Można, wykorzystując arkusz kalkulacyjny znanego programu, stworzyć wzór własnej faktury. Ale z pewnością z czasem jego funkcjonalność będzie za mała. Szukając dobrego, nieskomplikowanego programu do faktur, należy kierować się własnymi wygodami. Ustalić co będzie niezbędne, a z czego możemy póki co zrezygnować.

Prosty a wiele potrafi

Wybierając prosty program do faktur, powinniśmy kierować się w pierwszej kolejności tym, by jego interfejs był intuicyjny. Łatwy dostęp do podstawowych funkcji takich jak: wystaw fakturę, wystaw fakturę pro-forma czy dodaj kontrahenta, zapewni szybszą i wydajniejszą pracę. Zwłaszcza kiedy nie jesteśmy ekspertami finansowo-księgowymi. Szukając prostego programu do faktur nie możemy co prawda oczekiwać, aby obsługiwał całą gospodarkę magazynową naszej firmy, ale z pewnością przydadzą się takie funkcje jak możliwość zapisanie wystawionej faktury do formatu .pdf, .html czy .jpg. Taka możliwość zapewni nam gotowość do wysyłania faktur drogą elektroniczną i oszczędność na ich drukowaniu. Równie przydatną funkcją jest prowadzenie ewidencji wystawionych faktur. Nawet jeżeli dla różnych klientów wystawiamy faktury z różnymi sygnaturami i różną numeracją. Dzięki takiej funkcji z łatwością możemy zorientować na jakich etapach są nasze faktury, oraz które zostały już zapłacone, a które jeszcze czekają do realizacji. Ważnym modułem prostego programu do faktur jest możliwość tworzenia własnego szablonu dokumentu, z możliwością dodania własnego logotypu i ustawienia tabeli według własnego pomysłu.

Czego się wystrzegać?

Prowadząc małą firmę z pewnością w większości przypadków korzystamy z usług profesjonalnej księgowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wybierając program do faktur z pewnością nie potrzebujemy modułu księgowo-finansowego. Również dodatkowe opcje takie jak zarządzanie gospodarką magazynową, czy tworzenia automatycznych wydruków przelewów. Również obsługa kodów kreskowych wydaje się zbędną opcją.

Zatem zanim wybierzesz odpowiedni program, najpierw zastanów się, co jest Ci naprawdę potrzebne. W ten sposób nie przepłacisz za zbędne funkcje i nie utoniesz w morzy niepotrzebnych funkcjonalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *