Jak zadbać o zdrowie w pracy?

Published by: 0

Praca biurowa ma wiele zalet – pracujemy w zamkniętym, zwykle klimatyzowanym pomieszczeniu, nie musimy stać, a czas płynie szybko przy akompaniamencie dźwięków z ulubionej stacji radiowej. Wadą pracy biurowej jest jednak nadmierne obciążenie kręgosłupa w części lędźwiowej. Na szczęście można temu łatwo zaradzić, stosując podpórki pod plecy.

Jak uchronić się przed bólem kręgosłupa?

Choć podczas pracy w biurze nie wykonujemy ruchów niebezpiecznych dla kręgosłupa, to i tak po powrocie do domu często skarżymy się na bóle pleców oraz sztywność mięśni. Przyczyna leży w wielogodzinnym utrzymywaniu pozycji siedzącej, która jest nienaturalna dla kręgosłupa i powoduje obciążenie jego dolnych partii. Nawet, jeżeli siedzimy na wygodnym fotelu o regulowanym oparciu oraz siedzisku, które są dopasowane do naszego wzrostu, może się okazać, że po ośmiu godzinach pracy każdy delikatny skręt zacznie nam sprawiać ból. Jak temu zaradzić?

Jednym z najprostszych i zarazem najskuteczniejszych sposobów jest codzienne używanie podpórki pod plecy, która zapobiega skrzywieniom kręgosłupa. Wypukłe podpórki odciążają plecy w części lędźwiowej, pomagając utrzymać prawidłową sylwetkę nawet podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze. Niektóre mają postać wygiętych siatek nakładanych na fotel, a inne specjalnie wyprofilowanych poduszek, lecz łączy je to, że skutecznie zmniejszają napięcie mięśni i przynoszą ulgę naszemu kręgosłupowi. Artykuły poprawiające ergonomię pracy znajdziecie na stronie http://www.pasazbiurowy.pl/ergonomia-stanowiska-pracy

W biurze i samochodzie

niewygodny fotel

W wielu zawodach praca przy biurku przeplata się z wyjazdami na delegacje. Mogłoby się wydawać, że takie zróżnicowanie zadań zapewni chwilę wytchnienia naszym plecom, jednak nic bardziej mylnego! Podczas delegacji większość czasu spędzamy przecież w podróży, a więc można zaryzykować stwierdzenie, że niezależnie od miejsca, w którym pracujemy i tak trwamy w pozycji siedzącej. W rezultacie jesteśmy nieustannie narażeni na nadmierne obciążenie dolnych partii kręgosłupa, które możemy jednak zredukować, stosując podpórki pod plecy nie tylko w biurze, ale również w samochodzie. Można je zamontować w niemal każdym aucie, nie martwiąc się już dłużej o to, że efektem wielogodzinnej podróży będzie zmęczony i obolały kręgosłup.

Stosowanie podpórki pod plecy może nie tylko pomóc nam uniknąć bólu spowodowanego długotrwałym pozostawaniem w pozycji siedzącej, ale również zwiększyć efektywność pracy. Zamiast nerwowo wiercić się, próbując rozprostować mięśnie, będziemy bowiem mogli w pełni skoncentrować się na wykonywanym zadaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *