Plusy i minusy internetowej drukarni

Published by: 0

Drukarnia internetowa to coraz bardziej oczywisty wybór dla osób, które cenią sobie szybkość realizacji zleceń i niskie ceny. To rozwiązanie nie jest jednak preferowane przez klientów, którzy szukają porady dotyczącej optymalnego rodzaju wydruku. Jakie jeszcze wady i zalety są związane z wyborem drukarni internetowej?

Niskie ceny w całej Polsce

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w Warszawie czy w niewielkiej wiosce na Podkarpaciu, możesz teraz wybrać najniższe w Polsce ceny wydruku plakatów, ulotek lub zaproszeń bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wyszukasz kilka adresów drukarni internetowych i poprosisz je o wyceny. Część firm oferuje darmowy dowóz materiałów kurierem nawet przy niewielkich zamówieniach, z pozostałymi możesz natomiast próbować negocjować zniżkę, która zniweluje koszty transportu. Warto wiedzieć, że drukarnia internetowa ma zwykle o wiele bardziej korzystne ceny niż stacjonarna ze względu na niższe koszty działalności. Jej właściciel nie musi zatrudniać zbyt wielu pracowników do obsługi klienta, jeżeli korzysta ze zautomatyzowanej opcji składania zamówień przez stronę internetową. Nie potrzebuje również dodatkowej powierzchni przeznaczonej do przyjmowania zleceń, ponieważ cały proces sprzedaży odbywa się za pośrednictwem globalnej sieci. Dzięki tym oszczędnościom może on obniżyć koszty wydruku i tym samym pozyskać większą liczbę klientów zainteresowanych korzystnymi cenami usług. Czasami więc opłaca się zamówić wydruk ulotek z drukarni, która mieści się na drugim końcu Polski, ponieważ cena razem z kosztami dowozu będzie i tak bardziej atrakcyjna niż ta oferowana przez drukarnię z sąsiedniej ulicy.

Wady i zalety wirtualnej obsługi

Drukarnia internetowa przyjmuje zlecenia składane za pomocą specjalnego formularza i e-maila, lecz możesz złożyć zamówienie również drogą telefoniczną. Taki sposób obsługi sprawia, że klienci nie muszą tracić czasu na stanie w kolejkach, lecz zarazem ich kontakt z obsługą nie jest tak bezpośredni, jak w przypadku firmy stacjonarnej. To sprawia, że część osób nadal woli korzystać ze standardowych form zamawiania wydruku, licząc przy tym na możliwość uzyskania dodatkowych porad lub wskazówek ze strony konsultantów. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że wsparcie techniczne mogą otrzymać również wtedy, gdy skorzystają z usług drukarni internetowej, w której dodatkowo szybko zrealizują swoje zamówienie niezależnie od liczby klientów.

Drukarnia internetowa jest więc świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią swój czas i sprawnie posługują się narzędziami internetowymi. To także niezła alternatywa dla pozostałych klientów, którzy są często zaskoczeni tym, jak łatwe jest złożenie zamówienia w wirtualnej drukarni, a gdy się o tym przekonują, nie chcą już powracać do stacjonarnych punktów obsługi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *