Jakie obicie wybrać na meble do salonu?

Published by: 0

Tapicerka

W każdym domu są meble, które decydują o jego charakterze i służą głównie ozdobie. Są też takie, w które chcemy zapadać się z przyjemnością, zapominając o całym świecie. By tak się stało, sofa czy kanapa muszą być wygodne. Ważny jest także materiał, z którego zrobione są meble do salonu. Co będzie lepsze – materiał czy naturalna lub sztuczna skóra?

Czy tapicerowane meble do salonu to dobry pomysł?

Tapicerowane meble do salonu kojarzą się z wygodą. Wyobrażamy sobie dużą, rozłożystą sofę, na której można się położyć, by zaznać chwili odpoczynku i relaksu. Drewniane siedziska i obicia nigdy nie będą one tak przytulne i wygodne jak meble tapicerowane, które bywają elementem jadalni, gdzie wygodniej się siedzi na miękkim krześle. Przydają się także w gabinecie, gdzie przybierają postać miękkich foteli. Przede wszystkim jednak sprawdzają się w salonie, gdzie przestrzeń wypoczynkowa zajmuje najważniejsze miejsce. W tym pokoju domownicy odpoczywają i chcą być razem. Ważne, by mieli na czym usiąść, rozłożyć się i poleżeć. Sofa jest niezbędna.

Zalety tapicerowanych mebli do salonu

Meble do salonu muszą być rozłożyste, by zapełniały odpowiedni komfort. Oglądając film, chcemy podciągnąć nogi czy wygodnie się położyć. Mały, designerski fotel na pewno wygląda pięknie, ale nie gwarantuje takiej wygody. Podobnie jest z sofą, która ma być przyjazna. Wszystko to zapewnią meble tapicerowane. Można wybrać rodzaj obicia, który będzie pasował do wystroju salonu. Kanapa będzie miękka i wygodna, co zachęci domowników i gości do odpoczynku.

Najlepsze materiały na meble do salonu

Dobrym wyborem dla osób, które chcą, aby tkanina wyglądała ładnie, a jednocześnie była trwała, są meble do salonu obite tkaniną flokową, szenilową lub mikrofazą. Mikrofaza jest jedną z najbardziej wytrzymałych tkanin, idealnie naciąga się na mebel i ma powłokę, która zapobiega wchłanianiu się zabrudzeń. Dzięki jej właściwościom, łatwo utrzymać ją w czystości, a woda nie wsiąka w materiał tylko zostaje na powierzchni. Na meble świetnie nadaje się także tkanina flokowa, która przypomina skórę, a dzięki dobrym parametrom ścieralności ma dużą odporność na zabrudzenia. Oprócz ściśle praktycznego zastosowania, posiada również walory estetyczne i przy tym jest miła w dotyku. Najbardziej uniwersalnym materiałem jest skóra naturalna, która nie przyciąga kurzu, łatwo się czyści i nie zawiera sztucznych składników.

Meble do salonu będą nam służyć przeze wiele lat, więc wybierzemy model z wytrzymałego materiału i w ponadczasowym wzorze. Dobrze dobrane meble będą ozdobą pokoju wypoczynkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *