Jak detektyw znajduje ludzi?

Published by: 0

Każdego roku w naszym kraju ginie wiele osób, z których spora część nigdy się nie odnajduje. Jeśli nie ma żadnych wskazówek związanych z celowym działaniem zaginionej osoby, to przeważnie taką sprawą zajmie się policja. Można też korzystać z pomocy różnych instytucji, a ostatnio coraz powszechniejsze staje się wynajęcie prywatnego detektywa. Takie rozwiązanie, mimo że jest dość kosztowne, niejednokrotnie jest jedyną nadzieją na odnalezienie zaginionego.

Dlaczego przy zaginięciu warto wynająć detektywa

Przy zaginięciu osób niezwykle ważny jest czas. Niestety organy ścigania w wielu przypadkach, szczególnie wtedy, gdy nie ma żadnych sygnałów przestępstwa, nie działają od razu. W przypadku dorosłych osób może upłynąć nawet kilka dni zanim rozpoczną się poszukiwania, a te też są prowadzone z różną intensywnością. Jeśli przyczyną zaginięcia było na przykład porwanie, to tak długa zwłoka może znacznie utrudnić lub wręcz uniemożliwić odnalezienie. Natomiast wynajęty detektyw może zacząć działać praktycznie od razu, bez zbędnej zwłoki spowodowanej przepisami. Poza tym skupi się on w stu procentach na realizowanym zleceniu, w przeciwieństwie do policji nawet jeśli zaginięcie nie było spowodowane przestępstwem, to będzie się nim cały czas zajmował. A poszukiwania osób realizowane przez detektywów są naprawdę skuteczne, o czym miało przekonało się już wielu zleceniodawców. Według statystyk zdecydowana większość zaginionych odnajduje się w ciągu dwóch tygodni, z czego duża część przypadków to zasługa pracy detektywów.`

Sposoby szukania zaginionych osób

O tym, że czas dla poszukiwania osób zaginionych jest rzeczą kluczową, już było wspominane. Nie mniej istotne jest też przekazanie detektywowi jak największej ilości informacji, które mogą mu dać jakieś wiarygodne tropy. Obowiązkowo należy dostarczyć zdjęcie oraz szczegóły dotyczące wyglądu, ale też inne dane, na przykład o chorobach czy problemach osobistych. Detektyw powinien także dokładnie ustalić okoliczności zaginięcia oraz poszukać ewentualnych świadków, co pozwoli na wstępne określenie przyczyny. Taka analiza powinna zająć nie dłużej niż kilka dni, i jeśli w międzyczasie zaginiona osoba się nie odnalazła, będzie służyć do przygotowania dalszego planu postępowania.

Poszukiwania osób zaginionych czasami mogą się przeciągnąć na długie tygodnie czy nawet miesiące. Często też swoje kosztują, co uzmysławia lektura każego cennika usług detektywistycznych. W takich przypadkach detektywi korzystają ze swoich kontaktów, aktywnie współpracują również ze służbami, otrzymując od nich informacje. Ważnym elementem poszukiwań jest dokładna analiza cyfrowych śladów. Przejrzenie wyciągu rozmów i sms-ów i sprawdzenie logowań telefonu komórkowego pozwalają zawęzić obszar poszukiwań i znaleźć cenne ślady. Dokładnie kontrolowana jest także aktywność w internecie, szczególnie na portalach społecznościowych. Niejednokrotnie bowiem zdarza się, że zaginionej osobie nic złego się nie stało, a cała sytuacja miała na celu ucieczkę od dotychczasowego życia. Ale niektórzy nie są w stanie całkiem zerwać z przeszłością, i właśnie ślady pozostawione w sieci pozwalają w jakiś sposób do nich dotrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *