Dlaczego warto odbyć szkolenie z coachingu

Published by: 0

Szkolenia z coachingu cieszą się ostatnio rosnącą popularnością. Czy oznacza to, że z roku na rok coraz więcej osób postanawia zostać trenerami? Nie, to tylko sygnał, że przedstawiciele różnych zawodów dostrzegają potencjał, jaki tkwi w coachingu i postanawiają wykorzystać go w swojej pracy, by zacząć osiągać większe sukcesy.

Manager coachem?

Wiedza w zakresie coachingu przydaje się zawsze wtedy, gdy w grę wchodzi zarządzanie zespołem pracowników lub motywowanie jednego podopiecznego do osiągania sukcesów. Zamiast organizować regularne sesje z profesjonalnym coachem managerowie coraz częściej postanawiają więc zwiększyć zakres swoich umiejętności poprzez szkolenia z coachingu. Wiele wskazuje na to, że ten model zaczyna już przynosić pierwsze sukcesy, ponieważ umiejętności trenerskie pomagają szefowi nie tylko zmotywować zespół, ale również zbudować wizerunek mentora i tym samym zwielokrotnić siłę oddziaływania autorytetu.

Nie tylko kierownicy chętnie wybierają szkolenia z coachingu – uczestniczą w nich także m.in. trenerzy personalni oraz dietetycy, którym zależy na poznaniu metod zwiększania motywacji u swoich klientów. Dzięki specjalistycznym kursom poznają oni m.in. tajniki długotrwałego utrzymywania zaangażowania w raz podjęte działania, sposoby przepracowywania ewentualnych obiekcji oraz zasady efektywnej komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Poprzez liczne ćwiczenia praktyczne rozwijają również umiejętności interpersonalne, które są nieocenione podczas nawiązywania kontaktu z klientami.

Rozwój zawodowy czy osobisty?

Na szkolenia z coachingu przychodzą też oczywiście trenerzy, którzy chcą wzbogacić swój warsztat pracy, uzyskać dodatkowe wsparcie ze strony mentora lub zwiększyć motywację do działania. Zdobytą wiedzę wykorzystują oni później do prowadzenia indywidualnych sesji lub ulepszania procesów panujących w danej organizacji.

Ostatnią grupę uczestników szkoleń z coachingu stanowią natomiast osoby, które na pierwszym miejscu stawiają rozwój osobisty. To właśnie znajomość metod stosowanych przez profesjonalnych trenerów ma im pomóc zrealizować własne cele i osiągnąć sukces w życiu zawodowym lub prywatnym.

Szkolenia z coachingu niosą za sobą dużą wartość dla przedstawicieli różnych zawodów, a ich ukończenie może nie tylko ułatwić osiągnięcie sukcesu, ale również zwiększyć umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnej i motywowania pracowników, klientów czy pacjentów. Wiedza wyniesiona z kursów jest na tyle uniwersalna, że wiele osób korzysta z niej również w życiu prywatnym, aby świadomie zwiększać swój potencjał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *