Dlaczego posiadanie wizytówki jest takie ważne?

Published by: 0

Wizytówka to obowiązkowy atrybut każdego przedsiębiorcy czy nawet freelancera. To stało się już oczywiste. Ale dlaczego właściwie jest to aż tak ważne i aż tak obowiązkowe? Przecież dane kontaktowe można komuś podyktować… Koniecznie dowiedz się po co, jak i dlaczego potrzebujesz wizytówek. Online czy osobiście, duże czy małe, kolorowe czy minimalistyczne: oto garść porad.

Bądź zawsze gotowy

Wyobraź sobie, że jesteś hydraulikiem. Idziesz sobie spokojnie na obiad ze swoją małżonką, a tu w restauracji zamieszanie, bo są kłopoty z łazienką. Dyskretnie możesz podejść do baru i wręczyć swoją wizytówkę menedżerowi restauracji, który z pewnością zadzwoni jeszcze tego samego popołudnia. Albo: jedziesz pociągiem i podczas niezobowiązującej pogawędki z towarzyszem podróży okazuje się, że współpasażer poszukuje tłumacza (Ciebie!) – z uśmiechem wyciągasz wizytownik i wręczasz bilecik rozmówcy. Takich przykładów jest na pęczki i gotowość do zadbania o swoje interesy zawsze i wszędzie to nie amerykańska moda – to konieczność.

Elegancko i profesjonalnie

Jeśli myślisz, że forma i jakość nie mają znaczenia, bo chodzi tylko o informacje, to jesteś w błędzie. Nigdy nie ma okazji, żeby zrobić drugi raz pierwsze dobre wrażenie, a wizytówka może Ci w tym pomóc. Jej jakość widać od razu gołym okiem, więc starannie wybierz papier i projekt. Biznesowe powinny być prostokątne, proste, niezbyt kolorowe, minimalistyczne, z wyraźną, prostą czcionką. Wręczaj ją zawsze  przodem do odbiorcy (nie do góry nogami) i prosto do ręki – nie kładź jej na stole. Możesz ją wręczyć na początku spotkania, jeśli nie zostaliście sobie z rozmówcą przedstawieni lub na końcu spotkania. W środku – jeśli wywiąże się stosowny kontekst.

Nie licz też, że w dniu rozdania stu wizytówek otrzymasz osiemdziesiąt telefonów z zapytaniami ofertowymi. Bilecik może przypomnieć o Tobie nawet za kilka lat, ale na pewno zostawia ślad w pamięci i jest fizycznym drogowskazem do kontaktu z Tobą.

Jak zamówić dobre wizytówki

Przede wszystkim jest to tańsze niż myślisz. Koszt jednej wizytówki to nawet tylko kilka groszy, więc niech Cię nie kusi drukowanie ich na zwykłym papierze i własnej, biurowej drukarce, bo wypadnie to dużo gorzej i mimo wszystko drożej. Możesz skorzystać z drukarni stacjonarnej lub zdecydować się na zamówienie wizytówek online dzięki internetowym drukarniom. Możesz z ich strony liczyć też na pomoc graficzną, a nawet projekt. Warto zaufać specjaliście, a nie kierować się tylko własnym gustem.

Powyższy zestaw informacji na temat wizytówek to wiedza w pigułce. Nie wahaj się zamówić dobrych jakościowo kartoników z danymi kontaktowymi, bo dzięki nim wypadniesz w oczach klientów profesjonalnie i zapewnisz im informacje niezbędne do nawiązania kontaktu z Tobą zamiast dyktować je czy zapisywać na świstku papieru. Miej klasę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *